Nihat Aydın son yolculuğuna uğurlandı

KÜLTÜR & SANAT

Umuda Ezgi'nin kurucusu ve solisti 55 yaşındaki Nihat Aydın vefat etti. Aydın'ın cenazesi bugün Buca Cemevi'nden alınarak, saat 11.30'da Gültepe Meydanı'ndaki Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyon Lokali önündeki tören alanına getirildi.

Özgün ve protest müziğin önemli gruplarından Grup Atmaca ve sonraki ismiyle Umuda Ezgi Müzik Topluluklarını Yavuz Bingöl ile kuran Nihat Aydın 1 Ocak günü vefat etti.

Bir süredir kanser tedavisi gören Nihat Aydın durumun ağırlaşması üzerine kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.

Aydın'ın cenazesi bugün Buca Cemevi'nden alınarak, saat 11.30'da Gültepe Meydanı'ndaki Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyon Lokali önündeki tören alanına getirildi. Törene Konak Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Akın Bingöl, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Tolga Çandar, sendika temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, sivil toplum kuruluşlarının önde gelenleri ve çok sayıda seveni katıldı.

Törenin ardından yürüyüşe geçen topluluk, 'Nihat'a Sözümüz Devrim Olacak', 'Devrim için Tek Yol Devrimci Yol', 'Mahir Hüseyin Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş' sloganları atarak yürüdü. Nihat Aydın'ın cenazesi, cenaze aracına ise 'Tek Yol Devrim' sloganıyla konuldu.

Yüzlerce yurttaşın katıldığı törenin ardından sanatçı Nihat Aydın'ın cenazesi Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde toprağa verilmek üzere Gültepe'den ayrıldı.
 


Haberin Etiketleri
Nhay Aydın, Vefat, Gültepe, Burhaniye, Yolculuk, Umuda Ezgi
Güncel Köşe Yazıları
Atilla Sertel
Başbakan yasakladı ama...
Mustafa Özuslu
İkinci tur
Süleyman Alasya
Torunlar...
Sami Altınkaya
“ EY CHP SEÇMENİ ”
Yusuf Kırbiç
Bu kadarı da pes
Fatih Yurdakul
1 Mayıs 5564
Cemal Uğurel
Herkesin aklındaki soru!
Çöp Adam
Madem halkı tekmelettin al sana Ekmeleddin
Çağrı Gruşçu
Diktatör 2
Nilüfer Akyüz
Sosyalizasyon
Salih Ertan
İzmir ve İklim Değişikliği
Serap Özbey
Gençler bugünün de ortaklarıdır
En Çok Okunan Haberler
izmir-sallandi
İzmir sallandı !
saganak-yagis-geri-donuyor
Sağanak yağış geri dönüyor!
26-bin-aileye-mujde
26 bin aileye müjde!
izmire-sehit-atesi-dustu
İzmir’e şehit ateşi düştü
torba-yasa-mecliste
Torba yasa Meclis'te

SOSYAL MEDYA

www.egeninhabercisi.com - Her Hakkı Saklıdır © 2014 Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası